dersaliyorum.com

Online ve yüz yüze özel bağlama dersleri

Bağlama çok ünlü olan ve eski tarihlerde de kullanılmış olan bir müzik aletidir. Günümüzde de oldukça sevilen bir müzik aletidir. Asya'da ve Avrupa'da oldukça popüler olmasının yanında bu kültürlerde farklı isimler aldığı da görülmektedir. Bağlama yaygın olarak Anadolu'da çok fazla kullanılmıştır. Telli çalgıların atası olduğu düşünülen kopuz isimli müzik aletinin bir çeşidi olarak bilinmektedir. Özellikle eski zamanlarda halk ozanları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.
Halk aşıkları arasında bu çalgı usta çırak ilişkisi ile öğrenilmiştir. Kentleşmenin yaygınlaşması ile bu çalgı akademik alanlarda da kullanılmaya başlamıştır. Bağlamalarda sap, kapak ve tekne olmak üzere üç bölüm bulunur. Sapın uç kısmında ise burgu isimli parça bulunmaktadır.
Bağlamanın M.Ö 1600'lü yıllarda kullanıldığı bilinmektedir. Anadolu'da bağlamaya benzer çalgıların kullanıldığı da görülmüştür. Bu çalgının batıya yayılımında ise Türklerin büyük önemi olduğu bilinmektedir. Orta Asya'da kullanılan bağlamalar ile Anadolu'da kullanılan bağlamaların birbirlerine çok benzer olduğu görülmektedir. Bağlamalar genellikle kiraz ağacından yapılır ve mızrap ile tellere vurularak çalınmaktadır. dersaliyorum.com olarak özel bağlama derslerimiz ile istediğiniz seviyeye ulaşma konusunda sizin en büyük destekçiniz olacağız.

Özel Bağlama Dersi

dersaliyorum.com öğretmen bünyesine katıl

dersaliyorum.com bünyesinde yer alan müzik öğretmenleri kadromuza katılarak ister online isterseniz yüz yüze özel müzik dersi verebilirsiniz. Türkiye' nin hangi şehrinde olursanız olun bulunduğunuz yerde özel müzik derslerimizi yüz yüze ve online olarak verebilirsiniz.

Yapmanız gereken aşağıda bulunan müzik öğretmeni kayıt formuna ulaşarak sizlerden talep ettiğimiz kısa soruları cevaplamanız. Vermiş olduğunuz cevaplar ile sistemimize hemen kayıt yapılarak özel ders veren müzik öğretmenlerimiz arasında sizde hemen yer alacaksınız.

dersaliyorum.com
Özel Bağlama Dersi

Özel bağlama derslerimiz özel fiyatlarla

Özel bağlama derslerimiz özel fiyatlandırmalarımız ile bağlama ana branşı olan müzik öğretmenlerimiz tamda sizin istediğiniz şekilde özel bağlama derslerini online ya da yüz yüze vermektedir. dersaliyorum.com platformunda yer alan tüm müzik öğretmenlerimiz seçtiğiniz dersin tek fiyat standartı ile istenen seviyeye ulaşmanızda en büyük yardımcınız olacak.